قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / رپورتاژ آگهی / با دانلود کتاب شازده کوچولو به دنیای کودکی سفر می کنید

با دانلود کتاب شازده کوچولو به دنیای کودکی سفر می کنید

74 سال پیش بود که شازده کوچولو متولد شد. 74 سال پیش “آنتوان دو سنت اگزوپری” کتابی را برای نسل کودک و نوجوان نوشت که هنوز منتقدان موافق نیستند این کتاب تنها متعلق به دنیای کودکی باشد چرا که استعاره ها و داستانهایی که در متن کتاب نهفته است فراتر از دنیای یک بزرگسال پیش می رود چه برسد به کودکان. این کتاب پررمز و راز؛ که مرزهای کودکی و بزرگسالی را از میان برمی دارد با دانلود کتاب از طریق نرم افزار کتاب خوان فیدیبو در دسترس است.

شازده کوچولو یا همان مسافر کوچولو نمادی از ذات پاک انسان است که در این دنیای خاکی از آن فاصله گرفته است. انسانی که یک روز قرار بود به بهشت برود اما یک اشتباه باعث شد به زمین رانده شود. و حالا همین انسان نیز از دنیای مهر و محبت و دوستی های بی ریا فاصله درازی دارد. و آنتوان دو سنت اگزوپری نویسنده و خلبان اهل فرانسه با درک این موضوع با نگاه فلسفی این کتاب را نوشته است. که علاقمندان می توانند دانلود کتاب کم حجم اما پرمحتوا را بخوانند.

دانلود کتاب شازده کوچولو یا همان شهریار کوچولو از یک سیاره دیگر به زمین آمده است. سیارکی کشف نشده به نام ب۶۱۲ که علت انتخاب شازده کوچولو از یک سیاره ناشناخته کنارگذاشتن عادتهای انسان است که باعث می شود ذهن مخاطب از باورهای روزمره دور شود.

این داستان سوررئالیستی که از یک واقعیت نشات می گیرد. مربوط به سال 1935 است؛ وقتی که هواپیمای سنت اگزوپری، به علت نقص فنی مجبور به فرود آمدن اضطراری هواپیمای خود در صحرای بزرگ آفریقا  می شود. داستان از یک واقعیت شروع می شود اما در ادامه به دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد.

قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام است که نویسنده سعی ندارد او را توصیف کند و تنها به نقاشی های او در دنیای کودکی بسنده می کند. خلبان پس از فرود در بیابان با آدم کوچوکی آشنا می‌شود که لحن حرف زدن و سوالاتش به مانند سایرین نیست. این موجود عجیب و غریب حتی شبیه بچه ای که وسط بیابان، هزاران مایل دورتر از هرآبادی گم شده باشد؛ هم نیست.

این پسر کوچک اما نقاشی های دوران کودکی خلبان را می فهمد. نقاشی هایی که آدمهای بزرگ زمان او نمی توانستند آن طور که خلبان می خواهد به وقایع نگاه کنند. پس به شازده کوچولو علاقه پیدا می کند. پسرک به خلبان می‌گویدکه از سیارکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه خود را ترک کند.

در این سفر او به شش سیاره کوچک سفر می کند. سیاره ای که یک پادشاه در آن زندگی می کند. دومی آدمی خودپسند است، فردمیخواره، تاجری که به جمع کردن اعداد و ارقام مشغول است بدون اینکه از زندگی لذتی ببرد، فانوس بان و ششمین سفر او ملاقات با پیرمردی جغرافی دان است. اما هفتمین و آخرین مقصد سفر شازده کوچولو به زمین است و در همین زمین است که با خلبان آشنا می شود. آشنایی که در دانلود کتاب به زبان کودکی توضیح داده می شود.

شازده کوچولو در سفر به این هفت سیاره در حقیقت با منشها و رفتارهای متفاوت مواجه می شود. هفت مرحله ای هرکدام از این صفتهای انسانی را به چالش می‌کشد. و هفت مرحله ای که در دانلود کتاب از رطیق نرم افزار کتاب خوان فیدیبو انسان را به یاد سیروسلوک عرفان شرقی می‌اندازد.

شازده کوچولو در دانلود کتاب از آدمهایی یاد می کند که اسیر زرق و برق دنیای امروزی شده اند. و می گوید: من سیاره ای را سراغ دارم که یک آقای سرخ چهره آنجا زندگی می کند. او هرگز گلی را نبوییده. او هرگز به ستاره ای نگاه نکرده. او هرگز عاشق کسی نبوده . او هرگز در زندگی اش هیچ کاری نکرده. جز جمع زدن اعداد.

این دانلود کتاب ضمن نقد نگاه به نوع نگاه آدمها شازده کوچولو به خلبان یادآور می شود: وقتی به آدم بزرگ ها می گویی که یک دوست جدید پیدا کرده ای، آنها هیچ وقت درباره ی چیزهای اساسی اش چیزی نمی پرسند. آنها هرگز از تو نمی پرسند: صداش چطوره؟ چه بازی هایی را بیشتر دوست داره؟ آیا پروانه جمع می کنه یا نه؟ به جای اینها می پرسند: چندسالشه؟چندتا برادر داره؟ درآمد پدرش چقدره؟

سنت اگزوپری در حقیقت با پیش کشیدن این موضوعات به زبانی ساده به انسان گوشزد می کند چقدر از نگاه عشق و دوستی فاصله گرفته اند و چقدر به جای مهربانی و نو عدوستی به جمع کردن اعداد و ارقامی مشغول است که شاید هیچ وقت به کار او نیاید. کتابی که خرید کتاب باعث شد یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ محسوب ‌شود.

این نویسنده و خلبان فرانسوی عاشق پرواز است و در حقیقت خلبانی و نگاه به آدمها از دوردست باعث شده بود که به لطافت خیلی از وقایع پی ببرد و در آثارش این نگاه یافت شود.  او در دوران تحصیل گاهی ذوق و قریحهٔ شاعری و نویسندگی خود را می‌آزمود و اغلب نیز مورد تشویق قرار می‌گرفت. بعد از دیپلم او برای خدمت نظام وظیفه به نیروی هوایی فرانسه پیوست.

این خلبان و نویسنده مشهور با پروازهای بسیارش به سرزمینهای مختلف با زیبایی‌های طبیعت و چشم‌اندازهای متنوّع جهان و با جامعه‌های گوناگون آشنا شد و با الهام از آسمان بی کران بیش از پیش برای نگارش کتابهایی عمیق آماده شد. آثاری که هر بار با خرید کتاب ها از سوی خوانندگان مواجه شد.

آنتوان دو سنت اگزوپری شاهکار شازده کوچولو را در ۱۹۴۳ که در جنگ جهانی دوم به آمریکا پناهنده شده بود نوشت و در همانجا چاپ کرد. اثریکه دارای تضادهای زمینی هاست و  فیدیبو  خرید کتاب مهم‌ترین آثار سنت اگزوپری را آسان کرده است.

شازده کوچولو که به طور متوسط علاقمندان سالی یک میلیون نسخه در جهان با خرید کتاب  از آن بهره مند می شوند. در ایران هم تاکنون نزدیک 20 بار ترجمه های متعدد از آن شده است. و اکنون با ترجمه مریم صبوری و نشر کوله پشتی از طریق سایت و اپلیکیشن فیدیبو در دسترس است.

دانلود کتاب پرفروش و پرخواننده شازده کوچولو از طریق سرچ گوگل برای پیدا کردن سایت فیدیبو قابل استفاده است و خرید کتاب سه ترجمه فارسی، انگلیسی و فرانسه را همزمان دارد. و با استفاده از این نرم افزار می توان مطالب مهم تر کتاب شازده کوچولو را برجسته کرد. مطالبی که باید با قلبت آن را احساس کنی.

در فیدیبو که اولین و بزرگ‌ترین سامانه دانلود کتاب الکترونیک فارسی است نسخه الکترونیکی کتاب شازده کوچولو قابل خرید و دانلود کتاب است.  سامانه ای که بر روی همه دستگاه‌هایی  چون گوشی، تبلت، لب تاپ و کامپوتر خانگی نصب می شود و می توان بدون صرف وقت زیاد و پرداخت هزینه‌های گزاف به این خواندن کتاب پر رمز و راز  دست یافت و از طریق فیدبو به یک دوست هدیه داد.

در آخر نیز شازده کوچولو  برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده می‌گوید می خواهدبه خانه‌اش بازگردد.

درباره ی Amirkabir

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید دستگاه تسمه کش

صنایع بسته بندی تهران صنعت وارد کننده دستگاه تسمه کش با برند های مختلف و محصولات کشورهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *